Teddykompaniet
Teddykompaniet Diinglisar nusseklud med navn Kat, Lyseblå, 2 linjer
På lager
Beskrivelse
Teddykompaniet Diinglisar nusseklud med navn Kat, Lyseblå, 2 linjer er en blød nusseklud – eller sutteklud – med hoved som en kat, hvor vi broderer navn og fx dato på 2 linjer. Det gør kluden personlig, og den er let for små hænder at holde om. Brug den selv, eller giv den som barselsgave.
Teddykompaniet er et svensk firma fra Båstad, som har designet bamser og babyprodukter i over 25 år. Diinglisar er deres serie af bløde dyr, og nussekluden med kat findes også med andre dyr og i flere farver. Kluden måler 35 x 35 cm og er lavet af 100 % polyester. Den er CE-mærket og godkendt efter EN 71, den europæiske standard for legetøj, og kan bruges fra 0 år.
Kort fortalt
- Diinglisar-nusseklud med kat i lyseblå
- Vi broderer 2 linjer
- 35 x 35 cm
- 100 % polyester
- Kan vaskes ved 40 grader
- CE-mærket og godkendt efter EN 71
Sådan bestiller du navnet
Linie 1 er til fornavnet, og linie 2 er fx til efternavnet eller fødselsdatoen. Skriv kun én ting på hver linje. Du vælger skrifttype ved bestillingen: Kristen (barnlig), Kunstlerscript (skråskrift) eller Arial Round (enkel skrift). Du vælger også trådfarve på listen. Bemærk, at farven på din skærm kan afvige lidt fra den rigtige trådfarve. Du kan vælge, om alle bogstaver skal være store, eller om kun det første bogstav skal være stort. Store bogstaver kan ikke vælges med skråskrift.
Vi broderer selv navnet her hos Babysutten.
Vil du hellere have kluden uden navn, så se Teddykompaniet Diinglisar sutteklud Kat, Babyblå.
Passer godt sammen med
- Teddykompaniet Diinglisar suttesnor Mus, Lyseblå – suttesnor fra samme serie, godkendt efter EN 12586
- Teddykompaniet Diinglisar babyfutter Mus, Lyseblå – babyfutter fra samme serie
- Teddykompaniet Diinglisar hagesmæk med navn Mus, Lyseblå – hagesmæk, hvor vi også broderer navnet
Pleje
Kan vaskes ved 40 grader sammen med lignende farver.
Sikkerhed
Kluden er CE-mærket og godkendt efter EN 71, og den kan bruges fra 0 år.
Spørgsmål og svar
Hvad skriver jeg på linjerne?
Fornavnet på linie 1 og fx efternavn eller dato på de næste linjer – én ting på hver linje.
Kan den vaskes?
Ja, ved 40 grader sammen med lignende farver.
Findes den med andre dyr eller farver?
Ja, fx Teddykompaniet Diinglisar nusseklud med navn Kanin, Støvet rosa, Teddykompaniet Diinglisar nusseklud med navn Kanin, Støvet grøn og Teddykompaniet Diinglisar nusseklud med navn Kat, Lyserød.
Info
- Producent: Teddykompaniet i Båstad AB, Stenhusvägen 2, 269 36 Båstad, Sverige, info@teddykompaniet.se
- Serie: Diinglisar
- Størrelse: 35 x 35 cm
- Farve: Lyseblå
- Materiale: 100 % polyester
- Broderi: 2 linjer
- Godkendelser: CE, EN 71
- Egnet fra: 0 år
- Levering: 1-3 dage